1. יש המתרגשים מאוד בעת פגישה או הכרות ראשונהעם בת או בן זוג. לפעמים נוהגים לפרוך ידיים, לטלטל את האצבעות מבלי מישים ויש אפילו שממש ברגעים של מבוכה ניזכרים שפעם הם כססו ציפורניים. מוטב אם כן להעסיק את האצבעות בתעסוקה חיובית חלופית. לדוגמא להחזיק את כוס הקפה ביד אם מרגישים רצון להחזיק משהו או למולל. לא להחזיק מפיות ביד או טישו ברב המקרים הוא מוצא את עצמו מפורר על הבגד או על קרקעית כוס הקפה. אפשר להחזיק ביד מדי פעם את מחזיק המפתחות. ובעיקר לנסות להשתמש באצבעות כמלווה ראוי למילים ולא כבייביביטר לרגשות.

2. אם אתם מתלהבים מאוד נכון יהיה לא להישיר מבט מעולף לבן הזוג גם אם הוא משאת חייכם והחלטתם שזהו. יש הנרתעים מאוד ממבטים חוצבי רגש המשאירים מעט מאור מקום לבן הזוג לאן לברוח. היו קשובים למבטים שלכם אל תסיטו אותו בכוונה אבל תשתדלו לא לבלוע את בן הזוג שאיתו אתם ניפגשים במבט עמוק על ההתחלה.

3. הומור. כן הומור. נישפך לכם משהו. אמרתם משהו שמשתמע אצל בן הזוג שלכם ל-5 פנים לפחות. נסו להגיב בהומר דק ולא עוקצני. משהו חביב שיכול להיות מגשר אם שפכתם או העפתם או לא דייקתם. התנצלו וחייכו. לא נורא.

4. כשאתם מדברים על העתיד. השאירו את מקצועות ההורים ובנות הדודות שלכם בבית. אמא מפקחת ואחות מנהלת חשבונות אינן אמורות להשתתף בפגישה שלכם. במיוחד עם הבחורה בכלל מתכוונת ללמוד אופטיקה או קוסמטיקה. השאירו את הציפיות של המשפחה בבית והקשיבו לרעיונותיה של בת הזוג על עתידה.

5. בסיומה של הפגישה אל תתנו לשקט המעיק למלא את ההמתנה לקביעת פגישה נוספת... היו טבעיים. אם ניראה לכם להיפגש שוב אמרו שתהיו בקשר לגבי המשך פגישה. אל תשאירו את בת הזוג בציפיה חסרת ידע. הגון יותר ונכון לדבר על מה שבאמת יהיה.
במידה והחלטתם שלא מתאים אמרו לבן הזוג שאתם לא בטוחים ואתם צריכים עוד זמן לחשוב בכל מקרה ביום השני אחרי הפגישה אתם תחזירו טלפון.
לא משנה אם החלטתם או לא. נכון יהיה להגיד את מה שבאמת קורה.

6. נסו לא לשתף בתפוצת נטו את כל החברים השכנים הידידים מקבלי המשואות השנה ומתרימי הקרנות בחויות שלכם מהפגישה.
השתדלו להשאיר את רב החויה אצלכם. לזמן מה לפחות. ראוי לתת להתרשמות את המקום השקט שלה לפני שאתם מזינים את קוי האינטרנט הטלפון והניידים במידע שאתם מספקים על מה שעברתם בפגישה.

 


כתבה: רינה פלד

יועצת נישואין ומשפחה

לכניסה לאתר שלי לחצו כאן.