זו לא רק הבעיה שלהם, מהיום כולנו שדכנים!


פעם למי שזוכר, לפני שאתרי ההיכרויות באינטרנט היו קיימים, היינו עושים בעצמנו שידוכים לפנויים ופנויות שהכרנו, היינו מנסים את מזלנו. הקהילה היהודית כולה השתתפה במצווה החשובה הזאת והציע הצעות שידוכים לרווקים..
כיום, בגלל אתרי ההיכרויות כל התפקיד שלנו כביכול נעלם, ומצווה מה תהא עליה? האם בגלל אתרי ההיכרויות אנחנו ננחי מצווה חשובה שכזאת? הרי זאת המצווה שהיא סלע קיומינו. בניין עדי עד. וכל ששון וקול שמחה וכל בניין מקרב את הגאולה.
הבעיה המרכזית בהיכרויות דרך האינטרנט טמונה בעובדה שהדבר משאיר את האחריות למציאת הזיווג בידי הפנוי, ופוטר אותנו מלסייע בידם כמו בעבר. מילא אם כולם היו מוצאים את זיווגם באינטרנט הייתי מחריש לעת הזאת, אבל המציאות מראה שלא כך הדבר.
"בקרוב אצלך" או "אני מכיר מישהו בדיוק בשבילך!", אמירות כאלה הן מקור לכאב ולתסכול עבור הפנוי שחוזר בסוף היום "הביתה" לדירה ריקה. העלאת רמת הציפיות של אדם שהינה אנחנו נתקשר אליו ונציע לו את ההצעה של חייו - ובהשארתו תלוי באוויר יחד עם כל אותן ציפיות בלי לחזור אליו.
פנויים ופנויות אינם צריכים להתמודד עם הבעיה בכוחות עצמם, האחריות מוטלת על כולנו. ככל שיותר אנשים ייקחו אחריות, כך נוכל כולנו לחולל שינוי מהר יותר, שינוי שישפיע על הדורות הבאים, תרתי משמע.
אתם יכולים לנהל פנקס קטן של כל הפנויים ופנויות שאתם מכירים, ולשלוף אותו בעת הצורך ולהציע הצעות כמו שהיינו עושים פעם. אבל אם הפנויים והפנויות יכולים לחפש ולמצוא היכרויות דרך האינטרנט גם אנחנו יכולים להשתמש ברשת האינטרנט כדי לעזור להם. ארגון "כולנו שדכנים" קם בדיוק בשביל המטרה הזאת, לעזור לנו להתארגן יחד כדי לסייע לפנויים ופנויות.
במקום שהפנקס הקטן שלנו יונח בכיס שלנו, נוכל להוסיף את הפנקס הקטן שלנו לרשת האינטרנט ולשתף אותו אם כל הקהילה היהודית. ואז כולנו יחד נחליף פרטים וננסה לתאם היכרויות לכל הפנויים ופנויות שאנו מכירים.
בפעם הבאה שמישהו שואל אתכם על שידוך אפשרי עבור מישהו או מישהי, תוכלו לנקוט פעולה. להוסיף אותו לפנקס שלכם באינטרנט וכבר למצוא לו או לה התאמות אפשריות.
תפקידו של אלוקים הוא לתכנן את השידוכים, אך לנו יש אחריות לנסות לשמש שליחים לדבר מצווה. שתפו את חבריכם ושכניכם בשיטה חשובה זו. אם מאמצינו הכנים ותפילותינו יוכלו להפגיש אפילו זוג אחד בלבד שיבנה בית יהודי - זה היה שווה את כל המאמץ!