זה עניין אינדיבידואלי לכל אחד ואחת מאיתנו, אבל ניתן כמה רעיונות ותוכל לבחור ליישם מה שמתאים לך (אם יש לך רעיונות נוספים שלחו לנו):

 

א. ערוך רשימה של קרובי משפחה שיכולים להכיר בת זוג בשבילך, פנה אליהם ושאל, אם אתה מתבייש לפנות ישירות תוכל לעשות זאת על ידי שליחים שיאמרו להם, או לרמוז להם בדרך אגב. לפעמים מספיק למצוא אחות או קרובת משפחה אחת שאיכפת לה והיא כבר תעזור לך ללא הפסקה.


ב. לפנות לשדכנים ושדכניות. תוכל לבחור כמה מאיזור מגוריך ולהציע את עצמך, לא צריך להתבייש זה חלק מחובת ההשתדלות שהקב"ה מבקש מאיתנו. יש שנמנעים מהמהלך הזה אבל זה טיפשות. אם אדם חולה הוא הולך לרופא ואף אחד לא אומר שהוא טיפש או שהוא יכול לרפא את עצמו לבד כי הוא מכיר את עצמו הכי טוב.

 

כך גם לגבי שידוכים והיכרויות, ברור שאתה מכיר את עצמך הכי טוב ואתה יכול בעצמך לפנות ולחפש. אבל מה איכפת לקבל סיוע? במקום לפנות ל-100 בחורות כדי למצוא אחת טובה השדכנית תבדוק לך מתוך 500 בחורות אילו 10 בנות הכי מתאמות לך. וחסכה לך 490 פגישות מורטות עצבים ובלייד-דייטים מתסכלים.

 

כמובן שכדי שזה יצליח צריך להסביר לשדכנית או לשדכן מה בדיוק אתה מחפש ומה אתה לא מחפש.


ג. אם אתה מכיר חברים וידידים שגם יוצאים ומחפשים, שאל אותם מה הם מחפשים ונסה לבדוק אם יש משהי שמתאימה להם מתוך מה שנפגשת וכמובן גם להיפך אמור להם מה אתה מחפש ואולי הם נפגשו עם אחת שיכולה להתאים לך. שווה לא?

 

ד. תרשם לאתר של כולנו שדכנים. אם כבר פנית לשדכן או שדכנית, או שיש לך קרובת משפחה או חבר שמחפש ומסייע לך בתחום הזה. בקשו מהם לרשום אותך באתר של כולנו שדכנים.

 

ה. מצאת בחורה נחמדה ברחוב, פנה אליה או שלח שליח במקומך לברר אם היא פנויה ואם היא מעוניינת. לא יקרה כלום אם היא תפסול אותך. אבל אם היא תגיד "כן". ייתכן שזכית בפיס.

 

ו. חוג חברים - נניח שהחלטת שאתה מחפש בחורה בעלת קריטריונים מסוימים ונגדיר את כל אותם קריטריונים על הנייר. עכשיו שב ותסתכל על הדף ותרשום איפה ובאיזה מקומות אפשר למצוא אנשים בעלי זהות שדומים לקריטריונים שבחרת.

 

עכשיו כל מה שנשאר הוא ללכת לאותם מקומות, ולפגוש את אותה חברה. אולי תמצא שם את מבוקשך או אולי מישהו שם יציע לך הצעה מתאימה. באמת קשה למצוא בת זוג מתאימה אם אתה לא מסתובב במקומות מתאימים.

 

ז. שבתותת פנויים ופנויות, טיולים לחברה צעירים כמוך, ואירועים חברתיים. הכל טוב. צריך לבדוק רק כמו בסעיף הקודם (סעיף ו'), שהחברה באירועים האלה מתאימה למה שאתה מחפש. אין טעם ללכת לטיול של דוסים אם אתה מחפש בחורה עם ראש פתוח.

 

***. כל הנאמר כאן נכון גם לבחורים וגם לבחורות ונאמר בלשון זכר רק בשביל הנוחות.