הרצון להתחתן הוא חזק ומלווה כל רווק ורווקה
למראשית הגיעם לפירקם ועד לנישואין עצמם.

תקופת הרווקות הינה תקופה מיוחדת. גם אם לעיתים היא מתארכת אל מעבר לנורמטיבי ולמקובל זו תקופה שהיה רצוי לנצל אותה להתעצמות וחיזוק האישיות, וללימוד תחומי עניין שמעולם לא נחשפנו אליהם.


העזרה לחברים הנשואים וההשתתפות בחייהם יכולה גם להיות מעניינת ומפרה ולהוסיף חוויות שיעזרו להבין מה חשוב לחפש בבן או בבת הזוג ועל מה לתת תשומת לב ומה טפל לעניין ובאמת לא חשוב כדי להקים בית בישראל.

 

לעיתים מפתחים תחושות של חוסר ביטחון ואולי אף כעס בלתי נראה לעין אך קיים, לפעמים גם נופלים אף למרה שחורה. אכן אלה תחושות טבעיות, אך בנקל ניתן להבין שאין להם סיבה ממשית. אתם מסוגלים לתת את חלקם לחברה, למשפחה ולחברים ולהיות אנשים בעלי השפעה ותפקיד. תקופת ההמתנה יכולה לשמש לכם כמנוף להתעצמות אישית, להתחזקות ולגילוי מסיבי של תכונות אישיות שלא גיליתם עד כה. ההבנה הרבה שתרכשו לגבי אישיותכם והסובב אתכם ישמשו לכם לעזר בעתיד.

 

כל אותם המצקצקים בלשונם בצורה צינית, מעבירי הביקורת למיניהם שסופרים לכם את ימי הרווקות ישארו פעורי פה, כאשר תעצימו את האישיות, תתמלאו בידע וניסיון חיים המחכים בדיוק לאותו בן זוג שיועד במיוחד עבורם. תקופת הרווקות הממושכת אמורה לשמש לכם ולמשפחתכם כתקופה מלאת עניין בה תאירו פנים לסביבתכם ותשמשו כמייעצים ומאצילים תכונות טובות על הסביבה.


אתם צריכים לנצל תקופה מיוחדת זו להתחזקות ולהתעצמות אישית ותורנית ולהשקיע בלימוד ובביסוסכם הכלכלי.

 

תוכלו לשמש עזר רב לחברים ולמשפחה המורחבת ולהפוך לאנשים מלאי עוצמה פנימית וחכמת חיים. כדאי לכם לשמוח ולהנות מתקופה זו ובמקום להיכנס חלילה למרה שחורה. להפך, יש לעשות! זאת העת היחידה כי אח"כ לא יהיה לכם זמן לכך. להתעצם בשמחת חיים, ולשמש כמעין אחים בוגרים ומבינים לאחים הקטנים יותר, אליכם יבואו להתייעץ, ומכם יצא חיוך ומילה טובה.


למעשה, מאנשים שאולי מעט מרמור דבק בכם - בשל ציפיות ההורים והחברה, אתם יכולים להפוך לאנשים רצויים ומכובדים בשל תכונותיכם הנעימות וליבכם הטוב.

אל לכם להתרגש מתגובות לא נכונות אותם מגיבים אנשים חסרי רגישות ובעלי כוונות טובות אך לא רצויות. הרי משמים כיוונו כך שתצטרכו להמתין תקופה יותר ארוכה עד לנישואיכם, אז לפחות נצלו את התקופה הזאת באופן נכון.

 

ניצולה של אותה תקופה להתפתחויות לכיוונים רצויים בתחומי רכישת הידע ועזרה חברתית יכולים לשמש לכם נדוניה נפלאה לתקופת ההכרויות והשידוכים.


המשפחה והחברה יבחינו במאור הפנים ובידע הרב והרחב שלך, ויקבלו אותך טוב יותר מתוך האישיות החזקה והבוגרת שאתם תקרינו. האופן שבו הם יחושו את יכולותיכם הטיבעיות והמחודשות היטב - כך זה יוקרן על סביבתם.

 

הביטחון בה' במציאת בן הזוג המתאים עבורך, אף כי באיחור מה, ישלימו את התמונה לכדי שלמות תוך שהם משפרים ומעצימים את מכלול תכונותיך לקראת זוגיות שלמה ובוגרת, לקראת חיי נישואין בשלים ומלאים בכל מה שתצברו..